Izmantotie materiāli


KokmateriāliDistanciālais rāmisStikla paketesKrāsas  • Furnitūra

Kokmateriāli

SIA DEKA–J.M. koka logu, ārdurvju, iekšdurvju un mēbeļu ražošanā izmanto priedi, lapegli, ozolu, meranti un citas koku sugas pēc pasūtītāja izvēles.

Koka logu un durvju ražošanā, Latvijā, pārsvarā izmanto priedes koku tā lielās pieejamības un salīdzinoši zemās cenas dēļ. Priedei kā logu un durvju sagatavju izejmateriālam ir daudz pozitīvu īpašību. Tas ir salīdzinoši viegls, to ir viegli apstrādāt, tam ir skaists raksts to tonējot, salīdzinot ar lapu kokiem liela noturība pret trupi un puvi, kas ir pateicoties priedes sveķainībai. Priede ir arī mehāniski izturīgs koks, kas nav mazsvarīgs faktors logu un ārdurvju izgatavošanas un ekspluatācijas procesā. SIA DEKA-J.M. koka logus un ārdurvis ražo no trīs kārtās salīmētas priedes vai citu koka sugu brusas, kas vai nu ir vai nav saaudzēta garumā un kurai ir radiāls zāģējums ārējās kārtās. Šāds brusas līmējums nodrošina maksimālu mehānisko izturību logu un durvju konstrukcijām. Priedes koku logu un durvju ražošanā izmanto arī tā lielās siltumpretestības dēļ, kas ir pozitīvs faktors siltuma taupībai visā dzīvojamā mājā vai komerctelpā kopumā. Kopumā skatoties no vispār izmantojamajiem materiāliem logu un durvju ražošanā, sauss koks pareizi apstrādāts un nokrāsots ir neaizstājams materiāls. Cilvēki kas izvēlas koka logus vai durvis galvenokārt no produkta sagaida estētisku baudījumu. Šādi cilvēki ir vairāk vērsti uz ekoloģiskas vides veidošanu sev apkārt un domā par savu un savu bērnu nākotni un veselību. Koka logi un durvis izceļas ar savu ekoloģiskumu starp pārējiem logu un durvju ražošanas materiāliem.

Lapegles logi pēc skata ir ļoti līdzīgi priedes logiem, tikai ar smalkāku šķiedru un mazliet dzeltenāku nokrāsu. Lapeglei ir ļoti skaista tekstūra un tas ir arī ļoti ciets un sveķains koks, kas nodrošina tā ilgmūžību un mehānisko izturību. Lapegli iespējams krāsot un tonēt tieši tā pat kā priedi. Logu un durvju kalpošanas laiks būs krietni ilgāks, bet tā kā tas ir lēni augošs un nav mūsu platuma grādu koka suga, tad tā cena arī ir salīdzinoši augstāka kā priedes kokam.

Ozola logus pēc skata nevar sajaukt ne ar vienu citu koku tā skaistās šķiedras un acij tīkamo rakstu dēļ. Ozols pēc savas būtības ir cēlkoks un izceļas ar savu neskaitāmo nokrāsu un šķiedru daudzveidību starp citiem logu un durvju ražošanā izmantotajiem lapu kokiem. Ozola skābā un tanīniem bagātā koksne padara to par visizturīgāko koku, kas novecojot paliek tikai izturīgāks un cietāks. Ozols, pie pareizas apstrādes un pareizas apkopes praktiski nepakļaujas trupei vai puvei, to neiekāro koku kaitēkļi un tas nezilē. Ozola logus un durvis iegādājas cilvēki, kas tiešām ir gatavi maksāt atbilstošu cenu par ieguldījumu savā nākotnē un baudīt to ilgtermiņā.

Meranti un citu Āfrikas un Dienvidamerikas koku sugu logiem un durvīm piemīt ļoti neparasta toņu, krāsu, rakstu un nokrāsu daudzveidība, kāda nav raksturīga Eiropas koku sugām. Meranti ir koku suga kurai ir dažāds blīvums un nokrāsa koka stumbra ārpusē un iekšpusē. Ārpusē, kur blīvums ir mazāks, krāsas tonis ir viegli sarkanīgs vai rozā, bet tuvāk serdei, kur blīvums ir lielāks krāsa paliek tumši sarkana, bordo vai pat sarkanbrūna. Turklāt vienai koka sugai vienā stumbrā blīvums var atšķirties pat 1.5 līdz 2 reizes. Meranti arī ir lēni augošs koks ar ļoti cietu un blīvu koksni, kas nodrošina ļoti ilgu kalpošanas laiku no šī koka izgatavotiem logiem un durvīm.

 

Distanciālais rāmis

Distanciālais rāmis ir konstrukcija, kas veido vajadzīgo atstarpi starp stikliem jeb kameras biezumu. No kameras biezuma tieši ir atkarīgs stikla paketes siltumvadīšanas koeficients. Tas samazinās līdz ar kameras biezuma palielināšanos līdz optimālam lielumam, bet pēc tam atkal sāk palielināties. Tas nozīmē, ka katrai stikla paketei ar noteiktu konstrukciju pastāv optimāls kameras biezums, kad stikla paketes siltuma vadīšana ir minimāla. Parasti ir trīs veidu rāmji-alumīnija, cinkota tērauda un Termix rāmji. Pirmajiem diviem siltumvadītspēja ir salīdzinoši liela, bet Termix rāmji ir salīdzinoši nesen parādījušies tirgū un ļauj ievērojami samazināt stikla paketes siltumvadītspējas rādītājus. Šis fakts arī daļēji samazina vai novērš stikla paketes norasošanu pa stikla perimetru Kopumā stikla norasošana no iekšpuses liecina par pārāk lielu mitrumu telpas iekšpusē. Norasošanu visvienkāršāk ir novērst vēdinot telpas no rīta un vakarā . Sarežģītāks veids ir ierīkot dažādas sarežģītības pakāpes ventilācijas iekārtas.

Stikla paketes

SIA DEKA-J.M. savu logu un durvju ražošanā izmanto SIA Glaskon un SIA First Glass Company ražotās stikla paketes un dekoratīvos stiklus. Stikla pakete ir viena no lielākajām loga un durvju sastāvdaļām, tāpēc tam tiek pievērsta īpaša uzmanība. Stikla pakete ir konstrukcija no diviem vai trim stikliem, kas sava starpā savienoti ar distanciālo rāmi un hermetizēti. Ja stikli ir divi, tie veido vienu kameru, ja stikli ir trīs, tie veido divas kameras, kas piepildītas ar sausinātu gaisu vai inertu gāzi. SIA DEKA-J.M. ražotie logi ir pielietojami privātmājās, viesnīcās, sabiedriskās telpās un komerctelpās, tāpēc arī stikla paketēm ir daudz un dažādas prasības atkarībā no pielietojuma un funkcijām. Stikla paketes var būt ar dekoratīvo stiklu, kas nodrošina stikla necaurspīdīgumu vai tieši pretēju efektu ar noteiktu musturi, zīmējumu vai aptumšojumu. Ja tā ir vienkameru stikla pakete, tad, kā likums, dekoratīvs stikls ir telpas iekšpusē, ja tā ir divkameru stikla pakete, tad dekoratīvs stikls ir paketes vidū. Stikla paketes ar dekoratīvo stiklu parasti izmanto vannas istabu vai sanitāro mezglu telpu logiem un durvīm, kā arī komerctelpu starpsienu un norobežojošo sienu izgatavošanā. Vēl praksē daudz pielieto stikla paketes ar skaņu izolējošu efektu, kur tiek pielietoti laminēti stikli, kas tiek izgatavoti ar speciāliem trokšņaizsardzības sveķiem. Trokšņu slāpēšanas efektu var panākt arī iestrādājot paketē dažāda biezuma stiklus (piem. 4 un 6, vai 4 un 8mm biezus). Šādas stiklu paketes parasti izvēlas klienti kas dzīvo tuvu dzelzceļa vai tramvaja sliedēm, uz ielām ar ļoti intensīvu satiksmi, lidostu vai citu objektu tuvumā, kur trokšņu līmenis un īpatnības atšķiras no ikdienas trokšņu fona. Tomēr visefektīvākās stikla paketes, ko pašlaik izmanto 90% klientu , ir stikla paketes ar selektīvo stiklu. Selektīvs ir tāds stikls, kuram no vienas puses ir uzklāta mikroskopiska metāla kārta. Šos stiklus vēl mēdz saukt par zemas emisijas stikliem. Salīdzinot paketi ar parastiem stikliem un paketi ar zemas emisijas stikliem, kas pildīta ar inertu gāzi, atšķirība var būt pat divas reizes . Tas tiek panākts ar selektīvā jeb zemas emisijas stikla palīdzību un gāzi.

 

Krāsas, beices, lakas un eļļas

Kvalitatīvs krāsojums – vislabākā aizsardzība koka fasādei. SIA DEKA –J.M. koka logu un durvju ārējai apdarei izmanto TEKNOS aqua, Remmers un citus produktus. Šiem ražotājiem ir gan sedzošo produktu sērijas, ko ir iespējams tonēt pēc RAL vai NCS krāsu toņu katalogiem, gan caurspīdīgo produktu sērijas . Caurspīdīgie produkti ir iespējami pamattoņos ko piedāvā katrs ražotājs. Katram ražotājam šie toņi atšķiras, tāpēc izvēles iespējas ir ļoti plašas. Mēs kā ražotāji ar lielu darba pieredzi un stāžu, koka logu un durvju izgatavošanā, iesakām logu vai durvju ārpusi krāsot ar sedzošiem materiāliem. Šīm krāsām ir krietni lielāka aizsardzība pret UV stariem, mitrumu, sēnītēm un dažādiem kaitēkļiem salīdzinot ar caurspīdīgiem materiāliem. Visas krāsas tiek uzkrāsotas uz iepriekš sagatavotas virsmas. Vispirms loga vai durvju sagatavi impregnē ar bezkrāsainu šķīdumu, kas pasargā koku no zilēšanas, trupes un kaitēkļiem. Pēc tam sagatavi nogruntē ar gruntskrāsu. Pēc gruntēšanas uzkrāso trīs krāsas kārtas ar pamatkrāsu, kas arī ir galvenais aizsargslānis nu jau gatavam logam vai durvīm. Ar caurspīdīgajiem materiāliem impregnēšana ir tāda pati kā ar sedzošām krāsām. Pēc impregnēšanas tiek uzklāts grunts slānis, kas iedod detaļai vajadzīgo toni. Pēc grunts uzklāj divas kārtas tonētas lakas (lazūras). Visus darbus veicam ar augstspiediena krāsošanu, krāsošanas kamerā, lai sasniegtu vajadzīgo krāsas biezumu un pārklājuma kvalitāti. Logu un durvju iekšējai apdarei galvenokārt izmantojam AkzoNobel un TEKNOS lakas un tonējošos produktus. Iekšdurvju un mēbeļu apdarei izmantojam poliuretāna un nitro bāzes lakas un beices no Herlack Coswig Gmbh, RENNER un Beckers. Iekšējās apdares lakas iespējamas ar dažādu spīduma pakāpi. Visiem produktiem ir EC un ISO sertifikāti, kas garantē to kvalitāti un drošību.

 

Furnitūra

SIA DEKA-J.M. logiem izmanto tikai ROTO NT furnitūru.”Verams-gāžams” ir viena no izplatītākajām logu un balkona durvju furnitūrām Viduseiropā un Austrumeiropā. Šī furnitūra ļauj tikai ar vienu roktura satvērienu atgāzt un atvērt loga vērtni bez piepūles Furnitūra ir ļoti viegli iestrādājama visdažādāko formu logos. Tā ir droša ekspluatācijā un apkalpošanā. ROTO NT sistēma pieļauj plašu papildelementu un opciju uzstādīšanu logiem un durvīm. ROTO arī nodrošina gaumīgus rokturus un eņģu uzlikas dažādās krāsās.